Let op! Wijziging in de BOSA Subsidieregeling van 2026

Heeft jouw vereniging op 5 januari een aanvraag gedaan voor de BOSA subsidie? Er is een wijziging in de verdeling van het beschikbare budget voor 2026. Lees hier wat deze wijziging inhoudt.

6 mei 2026

Heeft jouw vereniging op 5 januari een aanvraag gedaan voor de BOSA subsidie? Er is een wijziging in de verdeling van het beschikbare budget voor 2026. Lees hier wat deze wijziging inhoudt.

Het Watersportverbond maakt zich zorgen over de recente ontwikkelingen rondom de BOSA-subsidie (Bouw en Onderhoud van Sportaccommodaties). Door een plotselinge wijziging in de procedure dreigen duizenden sportverenigingen en stichtingen de dupe te worden. Het achteraf wijzigen van de spelregels leidt tot veel onzekerheid, vertraging en frustratie bij sportverenigingen en hun vrijwillige bestuurders.

Het Watersportverbond is als sportbond aangesloten bij sportkoepel NOC*NSF. Vanuit NOC*NSF en andere sportbonden trekken wij gezamenlijk op om de situatie aan de orde te stellen bij het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Op basis van signalen van verenigingen en bonden heeft NOC*NSF haar zorgen uitgesproken over het proces en de gevolgen hiervan voor verenigingen. In een brief aan de Minister heeft NOC*NSF vragen gesteld en aanbevelingen gedaan om een snelle en eerlijke afhandeling te stimuleren. Klik hier voor de reactie van NOC*NSF.

Meldpunt voor verenigingsbestuurders

Het Register voor Verenigingsbestuurders (RVVB) heeft een meldpunt geopend voor verenigingsbestuurders, om de gevolgen door de ontstane situatie rond de BOSA subsidie inzichtelijk te maken. Het doel is om een duidelijk beeld te krijgen van de omvang en ernst van het probleem. Geef hier je melding door.

Belangrijkste wijziging: Van volgorde naar loting

Door een technische storing op de dag van openstelling (5 januari 2026) is besloten de verdeling van het subsidiebudget volledig te herzien. De regel "wie het eerst komt, wie het eerst maalt" vervalt voor de aanvragen in 2026. 

  • De loting: Een notaris voert een willekeurige trekking uit onder alle aanvragen van 5 januari en wijzigingsverzoeken van 5 en 6 januari.

  • De rangschikking: Iedere aanvraag krijgt een uniek volgnummer. Complete aanvragen binnen deze rangschikking krijgen voorrang op incomplete aanvragen.

  • Beslistermijn: Omdat de beoordeling pas na de loting start, gaat de wettelijke beslistermijn ook pas op het moment van de loting in. Verenigingen ontvangen dus later bericht dan normaal.

De aanleiding: ICT-problemen en ongelijkheid

Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) voert deze wijziging in omdat de eerlijke kansen in het geding waren door een serverstoring op 5 januari tussen 09:00 en 10:15 uur:

  • Veel klaargezette aanvragen gingen verloren.

  • De communicatie over het verhelpen van de storing was niet voor iedereen duidelijk.

  • Sommige aanvragers probeerden via e-mail in te dienen, wat zorgde voor ongelijkheid ten opzichte van mensen die op het portaal wachtten.

Wat nu?

De loting wordt met terugwerkende kracht uitgevoerd. Het Watersportverbond adviseert aanvragers om de website over de BOSA regeling in de gaten te houden. De definitieve rangschikking zal daar gepubliceerd worden zodra deze bekend is. Ook hier zullen we verenigingen op de hoogte houden van nieuwe ontwikkelingen. 

Uitslag loting

Alle BOSA-aanvragen ingediend op 5 januari en alle wijzigingsformulieren ingediend op 5 en 6 januari, zijn op 30 april 2026 door een notaris via loting in een willekeurige volgorde geplaatst. De volledige update lees je op de website van DUS-I.

Deel dit artikel:

Verenigingen

Uitgelichte artikelen

De partners van het Watersportverbond

}